S ČÍM VÁM POMŮŽEME?

Volutpat est velit egestas dui id ornare arcu odio ut. Gravida in fermentum et sollicitudin ac orci. Massa ultricies mi quis hendrerit.

Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia desermollit anim metus aliquam eleifend.

Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim metus aliquam eleifend.

Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim metus aliquam eleifend.

Mozilla Thunderbird - nastavení

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Mozilla Thunderbird je oblíbený, volně dostupný a multiplatformní e-mailový klient. Z naších zkušeností skvěle funguje a je snadno nastavitelný.

Stažení a instalace

Thunderbird může být předinstalovaný ve vašem OS. To platí zejména pro Linuxové distribuce. Případně si jej můžete stáhnout z oficiálních stránek. K dispozici je pro Windows, MAC i Linux.

Po stažení soubor spusťte a následujte pokyny instalátoru.

Nastavení pro webhosting

Zejména v případě e-mailových adres a adres serverů používejte vždy údaje vašeho webhostingu. Některé údaje v návodu jsou proto záměrně maskované.

Připojení Thunderbirdu k našemu mailserveru je velmi jednoduché. Stačí vám k tomu:

  • mít zřízenou e-mailovou schránku
  • znát vaši e-mailovou adresu (nazevschranky@vasedomena.TLD)
  • znát heslo schránky (nastavujete při vytvoření schránky)
  • znát adresu IMAP / POP3 / SMTP (najdete v e-mailu o zřízení webhostingu nebo v zákaznické administraci)

Spusťte Thunderbird a hned na úvodní stránce vyberte Vytvořit účet: E-mail.

hned na úvodní stránce po spuštění je možné vytvořit e-mailový účet

V prvním kroku vytváření účtu vyplňte své základní údaje. Zvažte dobře, zda si chcete do Thunderbirdu uložit heslo. Pak jej nebudete muset nikdy zadávat, ale zase se k vaší poště může dostat kdokoli, kdo má přístup k vašemu počítači.

Dále zvolte Ruční nastavení, tam se budou nastavovat údaje serveru.

vyplňte své základní údaje a použijte tlačítko Ruční nastavení

V ručním nastavení vyplňte adresy poštovních serverů. Najdete je v e-mailu o zřízení webhostingu, nebo v zákaznické administraci v detailu webhostingu, v části Adresy služeb. U serverů příchozí pošty si můžete vybrat mezi IMAP / POP3 (pokud neznáte rozdíl, použijte IMAP), u odchozí pošty je k dispozici SMTP.

Pozor u pole Uživatelské jméno v dolní části, musí tam být uvedena celá e-mailová adresa. Thunderbird tam automaticky doplňuje jen část před znakem @.

Stačí vyplnit adresy IMAP a SMTP a použít tlačítko Znovu otestovat – Thunderbid by si měl sám dohledat vhodné nastavení. Lze použít různé porty, zabezpečení. Pokud se autodetekce nepodaří, uvádíme námi doporučené kombinace:

toto nastavení si pravděpodobně načte Thunderbird, můžete jej použít
toto nastavení je také vhodné k použití

Nastavení zakončíme tlačítkem Hotovo. Nyní by měla být schránka připravena k použití.

hotovo, Thunderbird se ihned začne synchronizovat se serverem

Časté problémy

Můj poskytovatel internetu nebo zaměstnavatel blokuje SMTP porty, nedaří se mi připojit.

Zkuste použít SMTP port 587, ten bývá volný. Jinak bude nutné komunikovat s tím, kdo porty blokuje a požádat jej o výjimku.

POMOHL VÁM ČLÁNEK?
Mohlo by Vám také pomoci